İade Şart ve Prosedürleri

İade Şart ve Prosedürleri

ASSA Digital & Creative üzerinden satın aldığınız yeni hizmetlerde 14 gün iade garantisi sağlanmaktadır. Aşağıdaki detayları belirtilen şekilde iade prosedürü işletilir. 

İade talebinin hizmeti satın alan son kullanıcı tarafından hizmetin satın alındığı günden itibaren 14 gün içerisinde müşteri alanından ilgili hizmet/hizmetler için destek bildirimi oluşturup iade edilmesini istediği hizmeti varsa sebebini yazılı olarak iletmesi zorunludur. Son kullanıcı iade talebini ilettikten sonraki 14 gün içerisinde iade işlemleri gerçekleştirilecektir. Bunun haricinde yapılan iade talepleri dikkate alınmamaktadır.  Hizmet detayından yapılan iptal talebinde iade işlemi uygulanmaz. Sadece hizmetin iptalini bildirir. İade için müşteri panelinizden destek bildirimi oluşturmalısınız.

Bu iade politikası için sözleşme tarihi, ürün veya hizmetin web sitemiz üzerinden satın alınma tarihi anlamına gelir. 

Bu iade politikası sadece yeni alınan ürün ve hizmetler için geçerlidir, yenilenen herhangi bir ürün veya hizmet icin geçerli değildir.

Elektronik ortamda anında iade edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler iptal edilemez ve müşteri bu tür durumlarda iade talep edemez, bu türdeki hizmetlerin listesi aşağıda belirtilmiştir. 

İade edilemeyecek ürünler: 

 • Alan adı (kayıt ve yenileme)
 • Güvenlik sertifikası ve her türlü 3. parti yazılım lisansı hizmetleri
 • Bir sonraki periyot için yenilenmiş hizmetler veya ürünler
 • Fiziksel veya sanal sunucu ve kişiye özel sunulan hizmet veya ürünler
 • Danışmanlık ve aracılık hizmetleri
 • Teknik destek ve kurulum hizmetleri
 • Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar kanalıyla tedarik edilmiş hizmetler
 • Ücretsiz, sponsorluk ya da kampanyalardan kazanılan haklar
 • Müşteri hesabına eklenen iade işlemlerinden doğan krediler veya müşterinin direk olarak kredi tutarları.

 

Nakit İade: İadesi talep edilen hizmetler için ödeme yapıldığı yol ile ve ödeyen kişiye (örneğin banka havalesi ise havaleyi yapan kişiye, kredi kartı ödemesi ise ilgili kredi kartına) nakit iade yapılabilir. Fakat bu iade kapsamına ilgili hizmet ile birlikte alınan ve iadesi mümkün olmayan hizmetlerin (lisans, güvenlik sertifikası, operasyonel ve teknik hizmetler, kargo, banka komisyonu v.b) iadesi girmez. 

Kredi olarak iade: İadesi talep edilen hizmetler iptal edilip, iade edilemeyecek kısmı toplam tutardan çıkarıldıktan sonra yeniden hizmet alımı yapılabilmesi için müşteri hesabına kredi olarak eklenebilir. Kredi olarak eklenen ya da müşteri tarafından direkt olarak eklenen krediler nakit olarak geriye ödenemezler. 

Yapılacak iadeler, ödeme döviz kuru üzerinden TL’ye çevrilip yapıldığından, ödeme anındaki TL tutar üzerinden yapılacaktır. Gerekli iade masrafları son kullanıcıya aittir ve toplam iade tutarından düşüldükten sonra iade yapılacaktır. 

Son kullanıcı iade talebini, iade işlemi gerçekleşmeden önce istediği zaman yazılı olarak bildirerek iptal ettirebilir. 

Bu iade şartları, ASSA DIGITAL ile son tüketici sıfatında olan şahıs ve/veya kurum arasında bağlayıcılık taşımaktadır. ASSA DIGITAL üzerinden hizmet satın alan herkes bu politikaları peşinen kabul etmiş sayılır. 

İptal Prosedürü 

ASSA DIGITAL üzerinden satın almış olduğunuz herhangi bir ürün ya da hizmeti ASSA DIGITAL iletişim formundan almış olduğunuz ürüne ait iptal talebi oluşturmalısınız.

Sattığımız tüm ürün ve hizmetler tekrarlanan süreç ile satın alınan hizmetlerdir ve iptal talebi göndermediğiniz sürece sistem size proforma fatura gönderimi ve ilgili hatırlatma emaillerini gönderecektir. Bu faturaları ödemek ile yükümlü olmamakla birlikte (aşağıda belirtilen hizmetler dışında), kullanmayacağınız hizmetleri iptal etmek sizin sorumluluğunuzdadır. 

İptal işlemi sırasında verilen iptal sebebine yazılacak iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İade talepleri ayrıca destek bildirimi üzerinden muhasebe bölümüne açılacak yeni bir destek bileti şeklinde bize yazılı olarak yapılmalıdır.

İptal Prosedüründe dikkat edilmesi gereken hizmetler; 

Dedicated Server, VPS ya da VDS, Sunucu barındırma, Lisans hizmetlerinde iptal talebini son ödeme tarihinden en az 1 hafta önce bildirmek durumundasınız. Özel sözleşme ile alınan yıllık hizmetlerde ise bu yazılı talep 1 ay önce bildirilmelidir.

Bu yazılı bildirimi yapmadığınız taktirde oluşan bu ödemeyi tamamlamadan kullanılan hizmeti iptal edemezsiniz.

Genel Kurallar

İptal ve iade işlemleri birbirinden farklı işlemlerdir, iptal işlemi hizmeti bir sonraki dönemde kullanmayacağınızı ve yeni fatura oluşturulmasını istemediğinizi, iade işlemi ise satın alınmış ürün veya hizmeti iade edip aynı zamanda ücret iadesi talep ettiğinizi bildirir.

Faturası düzenlenmiş ve müşteriye iletilmiş iade işlemlerinde

 • İade faturası kesilmesi durumunda iade edilemeyecek ürünler haric tam tutar,
 • İade faturası kesilemediği durumlarda kdv tutarı düşürülüp,
 • Faturanın aslının 3 iş günü içerisinde iade edilmesi durumunda tam tutar iade edilecektir.