Web Tasarım & Yazılım Geliştirme

Web Tasarım & Yazılım Geliştirme

ASSA Digital & Creative, dijital süreçlerinizin hız, uyum, süreklilik ve takibine dönük olarak ihtiyaç analizi temelli özgün yazılımlar yapmaktadır. 

Geliştirme ve uygulama konusunda beklentilerinizi veri odaklı bir projeksiyonla değerlendirilerek, dijital amaç ve hedeflerinize yönelik yeni nesil teknolojilerle oluşturulmuş yazılım projelerini oluşturuyoruz.  

Özel Web Tasarım & Yazılım Geliştirme

Dijital çağın yoğun rekabet ortamında markanızı büyütmek için web site tasarımınız kritik rol oynar. İyi tasarlanmış, kullanıcı deneyimi açısından başarılı bir web sitesi ile ticari gelirlerinizi artırabilir, etki alanınızı genişletebilirsiniz. Ne amaçla kullanırlarsa kullanılsın, web site tasarımı hedeflerinizi doğrudan etkiler. Sektördeki 15 yılı aşan tecrübesi ve uzman kadrosu ile ASSA Digital & Creative ihtiyaçlarınıza yönelik, size benzersiz ve amaca yönelik web site tasarımı hazırlar.  

Web Tasarım Geliştirme Nedir?

Web sitesi markanızın dijital ekosistemdeki kimliğidir. Arama motorları tarafından markanızın listelenmesi, marka güvenirliğini artırmak, çevrimiçi kullanıcıların istek ve taleplerini karşılamak için web site tasarımı önemlidir. Site tasarımının görsel olarak marka kimliği ile uyumlu olmasının yanı sıra kullanıcı deneyimi açısından da iyi tasarlanması gerekir. Kullanıcıların çevrim içi davranış desen ve kalıplarını iyi analiz ederek rahat şekilde kullanabilecekleri bir web siteye sahip olabilirsiniz. Bunun için veri odaklı yaklaşımla doğru planlanmış bir analitik süreç sonucunda dijital ekosistemde sizi en iyi şekilde temsil edecek web sayfanızı oluşturuyoruz. 

UI-UX Tasarımı

İngilizce User Interface kelime grubunun baş harflerinden alan UI, Türkçe Kullanıcı Arayüzü anlamına gelmektedir. Bu kavram bir tasarımın dış görünüş (arayüz) özelliklerini kapsar. Sitenizin performansı, dönüşüm oranı ve marka algısı açısından UI-UX tasarımı oldukça önemlidir. Kullanıcı deneyimine odaklanan, marka değerlerini etkili şekilde yansıtan bir web sitesi oluşturmak önceliğiniz olmalıdır. Siteye gelen çevrimiçi kullanıcıların daha fazla vakit geçirmesi, istediğiniz davranış modellerinin sonuçlanması için kullanıcı deneyiminin ve arayüz tasarımının çok önemli olduğu unutulmamalıdır. 

SEO Uyumluluğu

SEO uyumlu web tasarımını en basit tanımıyla web tasarımının arama motoruna uygun bir şekilde yapılandırılmış olmasıdır. Markanızın arama motorlarının organik sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için SEO uyumlu bir web sitesi hazırlamalısınız. Sitenizin arama motorları taramalarında yüksek puanlar alabilmesi için özgün içeriğe sahip olması gerekir. URL linkleri, ürün ve kategori açıklamaları hedeflenen anahtar kelimeleri içermelidir. 

Mobil Uyumluluk

Dijital çağın en hızlı yükselen trendi mobil uyumluluktur. Çevirimiçi kullanıcıların büyük bir bölümü mobil cihazlar üzerinden internet gezinme davranışını gerçekleştirmektedir. Mobil uyumlu siteler, bütün ekranlarda sorunsuz görünebilmesi için ideal görsel, font gibi detaylar göz önünde bulundurularak tasarlanan web sayfalarıdır. Bir web sitesinin masaüstünde sahip olduğu fonksiyonların tümünün mobil deneyime de yansıması için gerekli optimizasyonları yapılmalıdır. 

Temiz Kodlama

Sürdürülebilir bir web sitesine sahip olmak için temiz kodlama oldukça önemlidir. Site kod yapısının ekip değişikliklerinde kolayca okunabilmesi, sitenin ağırlaşmadan verimli bir şekilde çalışabilmesi için temiz kodlama yapıldığından emin olunmalıdır. 

iyicozum